PVD Kaplama Hakkında Sık Sorulan Sorular

PVD Kaplama Nedir?

keyboard_arrow_down

PVD kaplama tekniği vakumlu ortamda bir ısıtıcı ile buharlaştırılan kaplayıcı malzemenin kaplanacak olan malzeme üzerine ince bir film katmanı olarak biriktirilmesidir. Bu işleme “Fiziksel Buhar Biriktirme” ve yaygın kullanım dilinde “Physical Vapour Deposition” ismi verilir. Kaplamanın homojen olabilmesi için kaplanacak malzemeye maksimum hareket kazandırılmalıdır. PVD teknolojisinde kaplama, 200-500°C aralığında gerçekleştirilir.

PVD Kaplamayı Kimler Kullanmalı?

keyboard_arrow_down

PVD kaplama birçok sektörde potansiyeli bulunan ve hali hazırda kullanılan bir kaplama çeşididir. Züccaciye, mutfak, aksesuar, mücevher, mobilya, mimari, iç mimari, banyo sektörlerinde renk çeşitliliği oluşturmak üzere kullanılırken; kalıp, kesici ve delici takımlar üretilirken aşınma direnci sağlamak için kullanılmaktadır.

PVD Kaplama Çıkar Mı?

keyboard_arrow_down

PVD kaplama sırasında ürün üzerine kaplanan alaşım ürün ile metalurjik bir bağ oluşturur. Bu bağ diğer kaplama türlerinin aksine fiziksel değil kimyasaldır. Bu da PVD kaplamanın soyulma, kalkma, yıpranma yapmasını engeller.

Hangi Hammaddeler Kaplanabilir?

keyboard_arrow_down

Yoğunlukla çelik ve alüminyum türevleri kaplanırken PVD kaplama metoduyla plastik, seramik, cam ve polimer dahil olmak üzere birçok materyal kaplanabilir. Ürünün proses sırasında maruz kalacağı sıcaklık ve diğer proses değişenleri malzemede belirli kısıtlamalara sebep olabilir. Aynı zamanda ürünün şekli de bazı durumlarda belirleyici faktördür. Daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

PVD Kaplama Ürünüme Değer Katar Mı?

keyboard_arrow_down

PVD kaplama seri üretimde renklerin sürekliliği ile dekoratif anlamda ürünlerde renk seçeneği yaratmak için kullanılır. Bu da aynı ürün grubunun farklı varyasyonlarının çıkmasını ve ürün çeşitliliğinin artmasını tetikler. Endüstriyel kaplamalar ise aşınmanın azaltılmasında, yüzeyin sertleştirilmesinde kullanılır. Her iki kullanım alanı için ortak payda ürün kullanım süresinin uzamasıdır. Uzun süre kullanılabilen kaliteli ve çeşitli ürünler daha yüksek fiyattan alıcı bulurlar.

Dekoratif Kullanım İçin Hangi Kaplamayı Yaptıracağımı Nereden Bileceğim?

keyboard_arrow_down

Bizimle mail ya da telefon yoluyla iletişime geçtiğinizde size gereken bilgi sunulacaktır. Ancak dekoratif kaplama rehberinden yararlanarak hangi kaplamayı isteyeceğinize karar verebilirsiniz.

PVD Kaplama Makinesi Almak İstiyorum.

keyboard_arrow_down

PVD kaplama makinesi isteklerinizi mail ya da telefon aracılığıyla firmamıza iletmeniz gerekmektedir. Kullanımınıza ve ihtiyacınıza yönelik makine tipi ve boyutlarına karar vermeniz sürecinde uzman kadromuz size destek olacaktır.

Daha fazla bilgi için iletişime
geçin.