Medikal Ürünlerde PVD Kaplama

PVD kaplama ilk olarak dekoratif fayda sağlama amacıyla medikal sektöründe kullanılmaya başladı.

PVD kaplamanın işlevsel yönlerinin ortaya çıkmaya başladığı ilk alan ortopedi oldu. Matkaplar, raybalar, klavuzlar kaplanarak biyouyumlu ürünler cerrahi anlamda kullanılmaya başladı.

PVD Kaplama İçin Fiyat Talep Edin

PVD Kaplama Medikal Ürünlere Faydaları

PVD kaplama medikal ürünlerde ne amaçla ve nasıl kullanılıyor?

Her Ortamda Farkedilen Yüzeyler

PVD kaplama ile yüzey işlemi görmüş ameliyathane ekipmanları özellikle TiN(Titanyum Nitrür) Kaplama kullanıldığında ameliyat sırasında tanınabilirliğini altın rengi olmasından dolayı iyileştirir.

Zamandan Bağımsız Keskin Kenarlar

DLC ile kaplanmış, kesim yapmak için kullanılan medikal ekipmanlar uzun süre kenar yapısını ve keskinliğini korur. Korunan kenar keskinliği sayesinde ameliyat sırasında kesilmiş olan bölgelerin pürüssüz olması iyileşme sürecini hızlandırır.

Antimikrobiyal ve Antifungal

Hastane enfeksiyonu sık görülen bir durumdur ve bunu en aza indirmek için kullanılan ekipmanın PVD  Kaplanmış antimikrobiyal ve antifungal özelliklere sahip olması unutulan ya da yanlış yapılan sterilizasyon işlemlerinin aksine yüzeyin kendiliğinden temiz olmasını sağlar.

Yağlama İhtiyacının Ortadan Kalkması

PVD kaplama sayesinde sürtünme katsayısı azalan hareketli ekipman parçalarının bakım döngüsü uzatılabilir ve parçaları yağlama ihtiyacı azalır. Acil durumlarda kullanılacak olan ekipmanların her daim hazır durumda olması için kullanılacak yöntem PVD kaplamadır.

Daha fazla bilgi için iletişime
geçin.