top of page
DEKAP Company Logo

PVD Coating Applied

Materials

PVD coating is a method used to apply various alloys to surfaces. It provides a coating layer formed by evaporation of different metals and metal compounds. Many different methods can be used in this coating method. In addition to allowing the coating of most conductive materials, glass, ceramic, polymer-based materials can also be coated. 

Paslanmaz çelik kendi başına korozyon ve aşınma direnci yüksek bir malzemedir. Isı bariyeri, yalıtkanlık, yapışma engelleme gibi özelliklerin yanında dekoratif çeşitlilik de paslanmaz çelik ürünlere eklenir. 

Alüminyum havacılık endüstrisi başta olmak üzere birçok alanda kullanılır. Hafif ancak yüksek mukavemetli bir malzemedir. Paslanmaz çelik kadar yüzey dayanımı olmadığından PVD kaplama ile gereken fonksiyon kazandırılabilir. 

Hali hazırda pürüzsüz bir yüzeye sahip olan camın üzerine yapılan dekoratif kaplamalar metallik, yarı metalik ya da şeffaf gökkuşağı görüntüsü verebilir. Bunun yanında optik amaçlı camlara farklı fonksiyonlar eklenir. 

Seramik ve porselen ürünlerin yüzeyinde antibakteriyel, farklı renklere sahip ve kimyasallara dayanıklı bir kaplama oluşturmak için PVD metodu kullanılabilir. Metalik görünüm elde edilir. 

bottom of page